aplikacje webowe.

Brzmi poważnie, ale prawdą jest, że aplikacją webową staje się każde narzędzie wymagające customowego rozwiązania do obsłużenia zadanej czynności. Wyobraźmy sobie firmę posiadająca sięć dystrybutorów, których zamówienia chce obsługiwać za pomocą dedykowanego systemu. Taki sklep internetowy, dla wskazanej grupy klientów z nieco rozbudowanymi opcjami. Może też być tego dużo więcej...

Dla jednej z łódzkich drukarni wspólnie z firmą zrzeszającą wyspecjalizowanych web developerów, zrealizowaliśmy system analizujący wrzucane przez klienta drukarni pliki, który m.in. zlicza ilość stron w poszczególnym pliku, wykrywa czy dana strona jest kolorowa lub czarno-biała i pozwala na zdalne zamówienie i wykonanie wydruku bez udziału osoby obsługującej maszyny drukarskie. Jak widać możliwości są ogromne.

cena.

Czy można określić widełki cenowe aplikacji webowych? Zdecydowanie nie, ale jeśli coś zostanie określone jej mianem to mowa o kwotach przynajmnniej dwukrotnie przewyższających cenę podstawowego sklepu internetowego. Pomocna może być też informacja, że do tej pory zrealizowałem lub brałem udział w realizacjach systemów, które kosztowały np.: 13, 22, 25 a nawet 60 tysięcy złotych. I wcale nie jest do górna granica możliwych do wygenerowania kosztów.

marketing.

W przypadku serwisów, które swoje działanie opierają na dużej bazie użytkowników, zarówno istniejących jak i nowo napływających, trzeba pamiętać koszt stworzenia aplikacji może okazać się tylko kroplą w morzu finsowych potrzeb względem funduszy, które przeznaczyć trzeba będzie na reklamę serwisu. Mam na myśli takie platformy jak PizzaPortal czy też Pyszne. Wymienione narzędzia nie istniałyby gdyby nie wiekie wydatki marketingowe.

gotowe rozwiązanie.

Nie wszystkie aplikacje muszą zostać napisane od zera. Może okazać się, że jestem aktualnie w posiadaniu rozwiązania, które przynajmniej w dużej mierze, jeśli nie całkowicie pokryje się z potrzebami Twojego biznesu. Masz wspomnianą w pierwszym akapicie sieć dystrybutorów? Może potrzebujesz panelu dystrybutora? A może Twoja firma prowadzi szkolenia z dowolnego zakresu? Wtedy miałbym dla Ciebie platformę e-learningową. Prowadzisz podmiot wykonujący zadania publiczne? Przedszkole, biblioteka, szkoła, firma, organizacja? Mogę wdrożyć dla Ciebie biuletyn informacji publicznej (BIP). Jeśli prowadzisz firmę oferująca catering dietetyczny to mogę zaproponować Ci platformę cateringową.