Wstecz

Strona internetowa Mosaicon Europe

Z właścicielami firmy Mosaicon współpracujemy od wielu lat przy okazji realizacji ciekawych projektów związanych z tworzeniem niebanalnych stron internetowych. Dlatego i tym razem, gdy pojawili się w naszych skromnych progach, słońce ponownie zaświeciło nad naszym działem graficznym, który wiedział, że szykuje się kolejne, nie lada wyzwanie.
Tym razem chodziło o stworzenie strony internetowej kierowanej na rynki zagraniczne dla marki, która jest znana i rozpoznawana w swojej branży na rodzimym rynku. Tutaj musimy wyraźnie zaznaczyć, o jaką branżę chodzi. W tym przypadku mamy do czynienia z renowacją i konserwacją obiektów zabytkowych, a co za tym idzie, z przywracaniem świetności dóbr dziedzictwa historycznego.

 

Minimalistyczny design


Od samego początku mieliśmy poczucie wielkiej odpowiedzialność za sposób prezentacji w Internecie odnawianych przez firmę Mosaicon wielkich dzieł architektury budowlanej.
W realizowanym projekcie graficznym nowej strony internetowej postawiliśmy na 2 elementy:
Po pierwsze prostota i minimalizm wykorzystanych treści. Tutaj nie słowa, lecz obrazy prezentują z najlepszej strony możliwości naszego klienta. Są punktem zaczepienia dla wzroku, przyciągają uwagę widza i zostały zastosowane do zakomunikowania odbiorcy strony, że Mosaicon jest firmą, której można powierzyć prace renowacyjne na każdym zabytku bez obawy o efekt końcowy.

 

Animacje


Po drugie wykorzystanie animacji graficznych, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę oglądającego, a także uatrakcyjnić i poprawić czytelność wybranych treści. Ich zastosowanie ma za zadanie zwiększyć konwersję, czyli sprawić, że użytkownik zapozna się z wybranymi treściami i wykona na stronie oczekiwane działania.
Połączenie animacji oraz minimalizmu odgrywa w niniejszym projekcie duże znaczenie. Może się zdarzyć bowiem, że zastosowanie animowanych treści nie zawsze jest dobrze przemyślane i nie spełnia założonego zadania, a wręcz sprawia, że strona, na której został zastosowany taki komponent, robi wrażenie przeładowanej i przekombinowanej. W przypadku naszego projektu tak się nie stało, treści są minimalistyczne a mimo to, potencjalny zagraniczny klient Mosaiconu otrzymuje ze strony niezbędną wiedzę, wywołującą zainteresowanie i skłaniającą go do nawiązania kontaktu.

 

Wydajność


Kolejnym i ostatnim zagadnieniem, jakie wiąże się przygotowaniem projektu strony www opartego o animacje graficzne, jest SEO, potocznie zwane pozycjonowaniem. Strony, których czas ładowania jest krótki, wyświetlają się wyżej w wynikach wyszukiwania, a zastosowanie animacji lub złożonych elementów graficznych, może wiązać się ze zwiększeniem ciężaru strony i wydłużeniem czasu jej uruchomienia.


W realizacji www.mosaicon-europe.com udało nam się pogodzić opisane powyżej aspekty i zależności. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z dotychczasowej współpracy z naszym partnerem biznesowym i czekamy na kolejne ciekawe pomysły do projektowania i wdrażania w Internecie.

 

 

Zobacz realizację na żywo